Tootekood: MPXV1D1264L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1264L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 12.2A; 16.1mΩ; ±20%; Isat: 14A
Resistance 16.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 12.2A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 8.5MHz
Saturation current 14A