Tootekood: MPXV1D1264L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1264L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 9.8A; 24.9mΩ; ±20%; Isat: 11.5A
Resistance 24.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 9.8A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 6.5MHz
Saturation current 11.5A