Tootekood: MPXV1D1264L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1264L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 28.8A; 2.9mΩ; ±20%; Isat: 35.5A
Resistance 2.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 28.8A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 24MHz
Saturation current 35.5A