Tootekood: MPXV1D1264L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1264L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 4.7uH; Ioper: 17.1A; 8.2mΩ; ±20%; Isat: 19.5A
Resistance 8.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 17.1A
Inductance 4.7µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 13MHz
Saturation current 19.5A