Tootekood: MPXV1D1264L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1264L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 14A; 12.3mΩ; ±20%; Isat: 16A
Resistance 12.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 14A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 10MHz
Saturation current 16A