Tootekood: MPXV1D1740L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 9.5A; 21.7mΩ; ±20%; Isat: 14.5A
Resistance 21.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 9.5A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 6.8MHz
Saturation current 14.5A