Tootekood: MPXV1D1740L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 7.5A; 35.2mΩ; ±20%; Isat: 13A
Resistance 35.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 7.5A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 6MHz
Saturation current 13A