Tootekood: MPXV1D1740L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 30A; 2.3mΩ; ±20%; Isat: 43A; -55÷155°C
Resistance 2.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 30A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 30MHz
Saturation current 43A