Tootekood: MPXV1D1740L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 23.5A; 3.8mΩ; ±20%; Isat: 28A
Resistance 3.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 23.5A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 24MHz
Saturation current 28A