Tootekood: MPXV1D1740L220
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L220
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 22uH; Ioper: 6.5A; 46.4mΩ; ±20%; Isat: 10A
Resistance 46.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.5A
Inductance 22µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 5MHz
Saturation current 10A