Tootekood: MPXV1D1740L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 2.2uH; Ioper: 20.5A; 5mΩ; ±20%; Isat: 28A
Resistance 5MΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 20.5A
Inductance 2.2µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 17MHz
Saturation current 28A