Tootekood: MPXV1D1740L330
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L330
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 33uH; Ioper: 5A; 82.3mΩ; ±20%; Isat: 8A; -55÷155°C
Resistance 82.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5A
Inductance 33µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 4MHz
Saturation current 8A