Tootekood: MPXV1D1740L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 16.5A; 8.1mΩ; ±20%; Isat: 27.5A
Resistance 8.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 16.5A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 14MHz
Saturation current 27.5A