Tootekood: MPXV1D1740L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 4.7uH; Ioper: 14.5A; 10.4mΩ; ±20%; Isat: 18.5A
Resistance 10.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 14.5A
Inductance 4.7µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 12MHz
Saturation current 18.5A