Tootekood: MPXV1D1740L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1740L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 11.5A; 15.9mΩ; ±20%; Isat: 17A
Resistance 15.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 11.5A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 9MHz
Saturation current 17A