Tootekood: MPXV1D1770L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 14.5A; 12.2mΩ; ±20%; Isat: 16.5A
Resistance 12.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 14.5A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 7MHz
Saturation current 16.5A