Tootekood: MPXV1D1770L101
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 100uH; Ioper: 4.5A; 110.3mΩ; ±20%; Isat: 7.5A
Resistance 110.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.5A
Inductance 100µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 1.8MHz
Saturation current 7.5A