Tootekood: MPXV1D1770L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 38A; 1.8mΩ; ±20%; Isat: 62A; -55÷155°C
Resistance 1.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 38A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 27MHz
Saturation current 62A