Tootekood: MPXV1D1770L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 38A; 1.8mΩ; ±20%; Isat: 45A
Resistance 1.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 38A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 18MHz
Saturation current 45A