Tootekood: MPXV1D1770L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 47uH; Ioper: 6.5A; 62.8mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Resistance 62.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.5A
Inductance 47µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 2.8MHz
Saturation current 10.5A