MPXV1D1770L680
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L680
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 68uH; Ioper: 5.5A; 79.5mΩ; ±20%; Isat: 8.5A
| Resistance | 79.5mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 5.5A |
| Inductance | 68µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 2.3MHz |
| Saturation current | 8.5A |