Tootekood: MPXV1D1770L680
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1770L680
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 68uH; Ioper: 5.5A; 79.5mΩ; ±20%; Isat: 8.5A
Resistance 79.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.5A
Inductance 68µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 2.3MHz
Saturation current 8.5A