Tootekood: MPXV1D2213L101
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D2213L101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 100uH; Ioper: 10A; 47.4mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Resistance 47.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 10A
Inductance 100µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 1.6MHz
Saturation current 10.5A