Tootekood: MPXV1D2213L680
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D2213L680
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 68uH; Ioper: 12.5A; 30.8mΩ; ±20%; Isat: 14A
Resistance 30.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 12.5A
Inductance 68µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 2.1MHz
Saturation current 14A