Tootekood: MPXV1D2213L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D2213L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 39A; 3.3mΩ; ±20%; Isat: 42A
Resistance 3.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 39A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 6.5MHz
Saturation current 42A