ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; black; none; 20mΩ; round
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
MR-211R5W-NBBP-12GC
Tootja: CANAL ELECTRONIC
Tootja tootekood: MR-211R5W-NBBP-12GC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; black; none; 20mΩ; round
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering, connectors |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø20mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 2mm |
| Illumination | none |
| Shape | round |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |