Motor breaker; 1.1/1.5kW; 230÷690VAC; DIN; IP20; -25÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MS18-4A
Tootja: ETI POLAM
Tootja tootekood: MS18-4A
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 1.1/1.5kW; 230÷690VAC; DIN; IP20; -25÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 1.1/1.5kW |
| Short circuit release | 44A |
| Range of overcurrent release settings | 2.5...4A |