Transport wheel; Ø: 100mm; W: 24mm; H: 125mm; rigid; Mat: polyamide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MX100NATF
Tootja: RADER
Tootja tootekood: MX100NATF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 24mm; H: 125mm; rigid; Mat: polyamide
| Operating temperature | -15...80°C |
| Material | polyamide |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | stainless steel |
| Height | 125mm |
| Mounting holes pitch | 45x45mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Base dimensions | 60x60mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 90 |
| Wheel width | 24mm |
| Wheel diameter | 100mm |