Relay Contactor, NF Series, 4PST-NO, 4P, 2 A, 60 W at 600 VAC, 690 VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NF40E-12 48-130V50/60HZ-DC
Tootja: ABB
Tootja tootekood: NF40E-12 48-130V50/60HZ-DC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay Contactor, NF Series, 4PST-NO, 4P, 2 A, 60 W at 600 VAC, 690 VAC
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 86mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |