Contactor: 4-pole; NO x4; 100÷250VDC; 16A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NF40E-13
Tootja: ABB
Tootja tootekood: 1SBH137001R1340
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 100÷250VDC; 16A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 86mm |
| Operating current | 16A |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |