Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 24VDC; 3A; DIN,on panel; NFZ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NFZ22E-30
Tootja: ABB
Tootja tootekood: NFZ22E-30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 24VDC; 3A; DIN,on panel; NFZ
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 86mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NC x2 + NO x2 |