Converter: DC/DC; 60W; Uin:20÷53V; 15VDC; Iout:4A; SIP; 15g; 250kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NID60S24-15
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin:20÷53V; 15VDC; Iout:4A; SIP; 15g; 250kHz
| Output current | 4A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -25...65°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit, voltage growth |
| Series | NID60 |
| Body dimensions | 50.8x26x10.7mm |
| Weight | 15g |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 20...53V |
| Efficiency | 96% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |