Converter: DC/DC; 60W; Uin:30÷53V; 24VDC; Iout:2.5A; SIP; 15g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NID60S48-24
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin:30÷53V; 24VDC; Iout:2.5A; SIP; 15g
| Output current | 2.5A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -25...65°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit, voltage growth |
| Series | NID60 |
| Body dimensions | 50.8x26x10.7mm |
| Weight | 15g |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 30...53V |
| Efficiency | 95% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |