Converter: DC/DC; 32.5W; Uin: 10.5÷53V; 5VDC; Iout: 6.5A; SIP; 19g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NID65-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NID65-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 32.5W; Uin: 10.5÷53V; 5VDC; Iout: 6.5A; SIP; 19g
| Output current | 6.5A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 32.5W |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | NID65 |
| Body dimensions | 50.8x26x11mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 200kHz |