Module: Bluetooth Low Energy; I2C,I2S,SPI,UART; SMD; 5.0; 1.4Mbps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NINA-B111-05B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NINA-B111-05B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Low Energy; I2C,I2S,SPI,UART; SMD; 5.0; 1.4Mbps
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Number of inputs/outputs | 19 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C, I2S, SPI, UART |
| Series | NINA-B1 |
| Dimensions | 10x10.6x2.2mm |
| Type of communications module | Bluetooth Low Energy |
| Communications modules features | integrated microcontroller |
| Number of A/D channels | 8 |
| Receiver sensitivity | -95dBm |
| Kind of architecture | Cortex M4 |
| Range | 350m |
| Transmitter output power | 7dBm |