Module: Bluetooth Low Energy; SMD; Dim: 10x15x3.8mm; 5.0; 1.4bps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NINA-B302-00B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NINA-B302-00B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Low Energy; SMD; Dim: 10x15x3.8mm; 5.0; 1.4bps
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Number of inputs/outputs | 38 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | ADC x8, GPIO, I2C x2, I2S, PDM, PWM, SPI x3, UART x2, USB |
| Series | NINA-B30 |
| Dimensions | 10x15x3.8mm |
| Type of communications module | Bluetooth Low Energy |
| Communications modules features | antenna, integrated microcontroller |
| Receiver sensitivity | -100dBm |
| Kind of architecture | Cortex M4 |
| Range | 1.4km |
| Transmitter output power | 10dBm |