Module: Bluetooth Low Energy; GPIO,UART; SMD; Dim: 10x11.6x2.2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NINA-B311-00B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NINA-B311-00B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Low Energy; GPIO,UART; SMD; Dim: 10x11.6x2.2mm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Number of inputs/outputs | 28 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, UART |
| Series | NINA-B31 |
| Dimensions | 10x11.6x2.2mm |
| Type of communications module | Bluetooth Low Energy |
| Communications modules features | integrated microcontroller |
| Receiver sensitivity | -100dBm |
| Kind of architecture | Cortex M4 |
| Range | 1.4km |
| Transmitter output power | 10dBm |
| Transmission rate | 800kbps |