Module: IoT; IEEE 802.11b/g/n; SMD; Dim: 14x10x3.8mm; 150Mbps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NINA-W102-00B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NINA-W102-00B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IoT; IEEE 802.11b/g/n; SMD; Dim: 14x10x3.8mm; 150Mbps
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V |
| Number of inputs/outputs | 24 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | ADC x4, I2C, I2S, JTAG, RMII, SDIO, SPI, UART |
| Dimensions | 14x10x3.8mm |
| Type of communications module | IoT |
| Communictions protocol | IEEE 802.11b/g/n |
| Communications modules features | antenna |
| Receiver sensitivity | -90dBm |
| Range | 300m |
| Transmitter output power | 14dBm |
| Transmission rate | 150Mbps |
| Kind of network | WiFi |