Module: WiFi; WiFi; IEEE 802.11b/g/n; GPIO,RMII,UART; SMD; 54Mbps
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NINA-W131-00B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NINA-W131-00B
Spetsifikatsioon tootele Module: WiFi; WiFi; IEEE 802.11b/g/n; GPIO,RMII,UART; SMD; 54Mbps
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, RMII, UART |
| Dimensions | 10x10.6x2.2mm |
| Ciphering | WPA2, WPA |
| Type of communications module | WiFi |
| Communictions protocol | IEEE 802.11b/g/n |
| Range | 400m |
| Transmission rate | 54Mbps |
| Kind of network | WiFi |