Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 17mm; Øout: 40mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NJ 203 ECP SKF
Tootja: SKF
Tootja tootekood: NJ 203 ECP SKF
Spetsifikatsioon tootele Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 17mm; Øout: 40mm
| Width | 12mm |
| Internal diameter | 17mm |
| Outside diameter | 40mm |
| Kind of Bearing | rolling |
| Type of bearing | cylindrical roller, single row |
| Rolling element material | bearing steel |
| Race material | bearing steel |
| Radial clearance | normal |