Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 20mm; Øout: 47mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NJ 204 ECP SKF
Tootja: SKF
Tootja tootekood: NJ 204 ECP SKF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 20mm; Øout: 47mm
| Width | 14mm |
| Internal diameter | 20mm |
| Outside diameter | 47mm |
| Kind of Bearing | rolling |
| Type of bearing | cylindrical roller, single row |
| Rolling element material | bearing steel |
| Race material | bearing steel |
| Radial clearance | normal |