Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 30mm; Øout: 62mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NJ 206 ECP SKF
Tootja: SKF
Tootja tootekood: NJ 206 ECP SKF
Spetsifikatsioon tootele Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 30mm; Øout: 62mm
| Width | 16mm |
| Internal diameter | 30mm |
| Outside diameter | 62mm |
| Kind of Bearing | rolling |
| Type of bearing | cylindrical roller, single row |
| Rolling element material | bearing steel |
| Race material | bearing steel |
| Bearing seal | two-side |
| Radial clearance | normal |