Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 45mm; Øout: 85mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NJ 209 ECJ SKF
Tootja: SKF
Tootja tootekood: NJ 209 ECJ SKF
Spetsifikatsioon tootele Bearing: cylindrical roller, single row; Øint: 45mm; Øout: 85mm
| Width | 19mm |
| Internal diameter | 45mm |
| Outside diameter | 85mm |
| Kind of Bearing | rolling |
| Type of bearing | cylindrical roller, single row |
| Rolling element material | bearing steel |
| Race material | bearing steel |
| Bearing seal | none |
| Radial clearance | normal |