Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 12VDC; Uout2: 12VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NKA0312SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NKA0312SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 12VDC; Uout2: 12VDC
| Output current | 42mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 42mA |
| Output voltage 2 | 12V DC |
| Number of outputs | 2 |