Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 15VDC; Iout: 66mA; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NKE0515SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NKE0515SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 15VDC; Iout: 66mA; SIP
| Output current | 66mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |