Inductor: wire; SMD; 0603; 0.82uH; 1200mA; 690mΩ; Q: 15; ±5%
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL03JTCR82
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL03JTCR82
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0603; 0.82uH; 1200mA; 690mΩ; Q: 15; ±5%
| Mounting | SMD |
| Resistance | 690mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 1.2A |
| Inductance | 820nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 460MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 15 |