Inductor: wire; SMD; 0603; 0.068uH; 1800mA; 120mΩ; Q: 12; ±10%
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL03KTC68N
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL03KTC68N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0603; 0.068uH; 1800mA; 120mΩ; Q: 12; ±10%
| Mounting | SMD |
| Resistance | 120mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 1.8A |
| Inductance | 68nH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 1.5GHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 12 |