Inductor: wire; SMD; 0805; 18uH; 280mA; 2.01Ω; ftest: 2.52MHz; Q: 15
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL05JTC180
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL05JTC180
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0805; 18uH; 280mA; 2.01Ω; ftest: 2.52MHz; Q: 15
| Mounting | SMD |
| Resistance | 2.01Ω |
| Case - inch | 805 |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 280mA |
| Inductance | 18µH |
| Case - mm | 2012 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 27MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 15 |