Inductor: wire; SMD; 0805; 68uH; 140mA; 5.78Ω; ftest: 2.52MHz; Q: 14
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL05JTC680
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL05JTC680
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0805; 68uH; 140mA; 5.78Ω; ftest: 2.52MHz; Q: 14
| Mounting | SMD |
| Resistance | 5.78Ω |
| Case - inch | 805 |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 140mA |
| Inductance | 68µH |
| Case - mm | 2012 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 10MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 14 |