Inductor: wire; SMD; 0805; 4.7uH; 520mA; 559mΩ; ftest: 7.96MHz; Q: 14
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL05KTC4R7
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL05KTC4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0805; 4.7uH; 520mA; 559mΩ; ftest: 7.96MHz; Q: 14
| Mounting | SMD |
| Resistance | 559mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 520mA |
| Inductance | 4.7µH |
| Case - mm | 2012 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 51MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 14 |